STRONY INTERNETOWE

W obecnych czasach, coraz większa liczba przedsiębiorców, przenosi, swój biznes do sieci internetowej. To właśnie internet, umożliwia im dotarcie to dużo większej liczby potencjalnych klientów. Internet, jest masowym, środkiem przekazu, który dociera do globalnej, liczby konsumentów. W dzisiejszych czasach, osoba poszukująca, usługi czy towaru, sięga po smartfona, w którym w każdej dowolnej chwili, może wyszukać interesujące go informacje, towary czy usługi.

W chwili obecnej każda szanująca firma, posiada lub powinna posiadać, swój adres www (World Wide Web - hipertekstowy, multimedialny, internetowy system informacyjny). Pod którym ukryty jest system informacyjny ( strona internetowa ). To właśnie, za pośrednictwem, strony internetowej, jesteś w stanie zaprezentować i zareklamować swoje usługi lub zaoferować towar którym handlujesz, a tym samym dotrzeć, ze swoją ofertą do potężnej grupy użytkowników internetu.

Strony internetowe które projektuję, zgodne są z wszystkimi, aktualnymi standardami W3C (World Wide Web Consortium ), czyli spełniają wszystkie konieczne, wymagania, które są zgodne z ze standardami projektowania. W projektowaniu stron internetowych, wykorzystuję profesjonalne narzędzia, służące do projektowania grafiki oraz pisania kodu. W programowaniu, wykorzystuję popularnej języki programowania takiej jak Html5, CSS3, JavaScript oraz gotowe, uniwersalne rozwiązani ( silniki ), które na bieżąco rozwijane są przez szeroką gamę programistów z całego świata.

Etapy projektowania strony internetowej:

Etap 1.

Rozmowa z klientem, w trakcie której ustalamy, koncepcję strony, ilość pod stron, formularze oraz dane które mają znajdować się na stronie, ustalamy adres www ( domenę ) strony oraz miejsce hostingowe ( miejsce w którym zostanie umieszczona strona internetowa )

Etap 2.

Przygotowanie wstępnego projektu strony, w którym znajdują się rozrysowane, bloki strony, formularze i inne dane potrzebne do wykonania strony internetowej.

Etap 3.

Opracowanie, projektu graficznego, strony głównej, pod stron, formularzy

Etap 4.

Implementacja danych ( koncepcja, grafika, kod, teksty )

Etap 5.

Oddanie projektu do użytkowania

 

Większość stron internetowych, wyposażona jest w wygodny system zarządzania treścią CMS (content management system ). System ten, umożliwia w wygodny sposób, zarządzać treściami, na stronie, osobą, nie znającym języków programowania. Mówiąc w prostszym języku, użytkownik ma możliwość, zalogowania się do panelu administracyjnego strony www i tym samym, może sam umieszczać treści na stronie, zdjęcia itp.

Rozwiązanie takie stosowane jest w stronach internetowych, przedsiębiorstw w których, na stronie internetowej, umieszczane są dość często aktualności, informacje o nowych produktach, osiągnięcia itp. Jaką stronę potrzebujesz, czy ma to być strona napisana w standardowej formie, czy z systemem CMS, zdecydujesz podczas rozmowy ze mną.